Почетна / МК Сцена / Фамилијата на Вукелиќ нападната од злобни усти

Фамилијата на Вукелиќ нападната од злобни усти

 

Социјалните мрежи се повеќе го загрозуваат брачниот живот на јавните личности. Овој пат пејачот Роберт Вукелиќ се пожали дека одредени „идиоти“ пишуваат во негово име и се обидуваат да му ја извалкаат личноста пред сопругата Даниела Вукелиќ.

„Абе толку ли може да постојат идиоди да пишуваат во мое име, џабе ги затворив профилите кога нови отвараат и да пишуваат на жена ми глупости, зар толку љубоморни се луѓево! Мизерно.“, напиша бесниот пејач и со помош на интерпукциските знаци упати среден прст.

 

 

Статусот е поставен на заедничкиот профил на брачниот пар Вукелиќ. Наводно, девојка од Минхен и се претставила на неговата сопруга откривајќи и дека нејзиниот сакан и пишувал некакви пораки.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Нашиот DJ Тод Хејз преработи песна од Сирилик

Македонскиот продуцент и диџеј Тод Хејз денес го претстави ремиксот на песната „Доволни“, што на …