Почетна / Забава / Македонска пејачка со песна за „Покемон“, еве како звучи

Македонска пејачка со песна за „Покемон“, еве како звучи

 

Знаевте ли дека постои песна за популарните Покемони?

 

Играта “Покемон” стана феномен и во Македонија, а и во целиот свет. Глобална хистерија по покемони ги зафати многумина, а логично објаснување за големата популарност на играта и нема. Покемон гоу е најголемата мобилна игра што светот досега ја видел. Постојат повеќе од 21 милион корисници на апликацијата само во САД. Милиони покемон-зависници или љубопитни ликови има и по Јапонија, Кина, делови од Европа…

 

 

Покемоните се бараат насекаде, на улица, по тротоари, под пешкири на плажа, во паркови, музеи, по планини, продавници, меѓу троседи и на секое вообичаено и невообичаено место. За многумина оваа игра е нешто ново и забавно, за многумина е интересно затоа што се игра надвор од дома, за друг дел е напредна верзија на игрите Нинтендо од детството, додека пак за најголемиот дел е сеќавање на популарниот цртан филм “Покемон”, кој своевремено се емитуваше и во Македонија на А1 телевизија.

 

 

Јапонската серија и тогаш привлече големо внимание, но сега Покемоните се интересни не само за децата, туку и за возрасните. Ве потсетуваме дека А1 сними и македонска верзија на насловната музичка нумера на серијата, која ја испеа македонската пејачка Верица Пандиловска. Слушнете како звучи :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Модниот бренд „Елена Лука” на страниците на британскиот Vogue

Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, …