54654

Осми Саем за венчавки во „Александар Палас“ од 23-25 февруари

 

Традиционалниот Саем За Венчавки по 8ми пат годинава ќе се одржи од 23 до 25 февруар во х. Александар Палас.

Саемот е извонредно место за решавање на сите свадбени потреби и идеи. 50тина изложувачи од сите свадбени категории ќе ви ги претстават најновите свадбени трендови, а свадбената шопинг картичка ќе ви овозможи и голема заштеда при набавката на сите потреби за вашата свадба.

 

Saemzavenc25fev1

Првиот ден 23 февруар со почеток од 20ч е свеченото отворање. И овој пат на ревијата ќе се појават познати македонски дами и џентлмени во венчаници и костуми, а целиот амбиент ќе биде во стилот на свадбена дизниева бајка.

За убавата атмосфера на отворањето ќе се погрижат 12 дами (Пламенка Трајковска оркестар) кои со своите гудачки инструменти ќе не внесат во бајката на секоја принцеза. Главната улога на принцеза Пепелашка ја има прекрасната водителка Александра Велинова која ќе биде водител на тридневниот настан.

 

Saemzavenc25fev3

 

Вториот и третиот ден е посветен на сите идни брачни парови и нивните најблиски.

На простор од 1700м2 и 50 тина штандови ќе уживаат и ќе го планираат својот совршен ден. За сабота и недела се закажани неколку индивидуални модни ревии на венчаници, костуми како и работилници и презентации на невестинска шминка и фризура.

 

Saemzavenc25fev2

 

Доколку сте во потрага по венчаница, фустани за деверици или пак свечен фустан еве кои креатори и модни куќи ќе можете да ги видите со новите колекции на саемот. Елена Лука, Мила Кадриу, Антонија Ристовска, Пепика атеље, Дивајн Дрес, Армариум, Кокев, Атеље Форевер, Ива Атеље, Фешн фор ју, Елизабет Дизајн,Свадбени Хенд мејд кондури Каникова, Сињори, Диас и Тивес. При изборот на накит и бурми тука се да ви помогнат од Адор Голд.

Убавината на свадбата секогаш зависи и од декорацијата која ќе ја одберете. На саемот ќе можете да видите што е новитет во декорирањето како и во свадбеното осветлување. Кога на едно место ги имате најдобрите тогаш и вам ќе ви биде полесно.

 

Saemzavenc25fev4

 

При изборот на фотограф никогаш не смеете да си дозволите импровизација, секогаш барајте го најдоброто. На саемот се токму тие, најдобрите. Секако неколку од штандовите се резервирани и за свадбени покани.

 

Saemzavenc25fev5

 

Со свој изложбен простор на саемот ќе се претстави и светски реномираната компанија Цептер која на идните младенци и гости ќе им даде можност да одберат подарок за себе и блиските. Цептер на саемот ќе има и свој мини бар каде гостите ќе можат да уживаат во вкусот на најдоброто зеспресо кафе.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012