54654

Се отвори нова школа за латино танци - iDance Club , уписите се во тек

 

Во градот се отвори ново студио за танц, студио кое ќе направи латино музиката да ја доживееете на еден поинаков начин. Оваа нова куќа на музиката и танцот се наоѓа на булеварот Трета Македонска Бригада, спроти средното училиште „Димитар Влахов“.

 

 ORC3459

 

iDance е нова приказна, а во оваа приказна главни ликови секогаш ќе бидат клиентите. Школата нуди часови по различни латино танци, и тоа:

Bachata sensual / Bachata dominicana
Salsa Cubana
Salsa con Reggaeton
Salsa con Rumba
Dancehall
Kizomba / Urban Kizz
Reggaeton
Zumba fitness
Insanity
Contemporary
Kids Latin Dance
Hip-Hop

 

27750016 149276985757997 6275533982683686498 N

 ORC3369

Idance Flaer1

 ORC3533

 TSP1412

 

Уписите се во тек, со месечната чланарина од 1.200 денари добивате едночасовно танц доживување со три часа во неделата.
За Вас ќе се погрижи искусниот инструктор Ико, повеќекратен државен меѓународен првак во категоријата латиноамерикански и стндардни танци (спортски натпреварувачки танци), бачата победник на International Dance Organisation, заедно со Кристела и Христина, ликови со вишок позитивна енергија. iDance ќе биде многу повеќе од школа за танц, дојдете и проверете, почнуваме на први март.

 

 TSP1309

 ORC3636

 ORC3545

 ORC3538

 ORC3454

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012