54654

„Парампарче“ од сега и во сабота; „Мојот син“ со пократки епизоди

 

Најгледаната драма од сега и во сабота навечер

 

Турската хит серија "Парампарче" од сега ќе се емитува и сабота во 21 часот. Новите драматични епизоди од последната сезона на турската серија ни носат нови интриги во животите на семејството Ѓурпинар. Ќе ја пронајдат ли ликовите конечно својата среќа и ќе го спојат она што одамна е распарчено?

 

Paramisab1

 

Следат ли нови трагедии за главниот јунак Џихан или несреќите во животите на неговите деца ќе го променат текот на настаните? Ќе оздрави ли неговата ќерка Џансу или смртта е уште една казна за нејзините родители? Нови сплетки на Харун и Махиде, нови неочекувани пресврти во врската на Хазал и Митхат ве очекуваат веќе во следните епизоди од "Парампарче" на Сител.

 

Paramisab2

 

"Мојот син" од сега ќе се емитува само од понеделник до петок во 22 часот, со скратено времетраење на епизодите.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012