453533

4436r

54654

Серии

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Малиот Осман oд вечерва се враќа како малиот ага во нова серија на Сител

Малиот Осман oд вечерва се враќа како малиот ага во нова серија на Сител

  "Малиот ага" - турскиот мегахит од вечерва на Сител телевизија   Вечерва, веднаш по завршување на најгледаната...

Канадската крими серија „Напукнат“ во 21:20 часот на Телма

Канадската крими серија „Напукнат“ во 21:20 часот на Телма

  "Напукнат" - од среда на Телма во 21:20 часот   Секој ден додека шетаме по улиците, се...

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Сè во врска со емитувањето на теленовелите во Македонија, дознајте ги новостите само на ТВ...

Видео | Нови страдања за малечката Зехра, има ли крај?

Видео | Нови страдања за малечката Зехра, има ли крај?

  Нови страдања за најизмачуваниот турски лик     Неправдата што и се случува на малечката Зехра очигледно нема...

Шведската серија "Година 1790-та" на МТВ 1 во 22:20 часот

Шведската серија "Година 1790-та" на МТВ 1 во 22:20 часот

  Година 1970-та - од понеделник до петок на МТВ 1   На првиот канал на Македонската телевизија...

Понеделник, 20 часот - започнува "Бура" со Вилијам Леви

Понеделник, 20 часот - започнува "Бура" со Вилијам Леви

  Конечно и во Македонија - мексиканската новела "Ла Темпестад"   По неколкумесечни најави, конечно е откриен датумот...

Романската историска новела "Аниела" доаѓа на Телма телевизија

Романската историска новела "Аниела" доаѓа на Телма телевизија

  Романска теленовела пристигнува во Македонија   Наскоро на Телма телевизија со емитување започнува нова историска теленовела, овојпат...

Италијанската серија „Врската Палермо“ во 21:30 часот на Телма

Италијанската серија „Врската Палермо“ во 21:30 часот на Телма

  "Палермо" - од понеделник до петок во 21:30 часот   На местото на ЦСИ Њујорк, од утре...

Крими драмата "Волшебен град" од утре во 21:25 часот на МТВ 1

Крими драмата "Волшебен град" од утре во 21:25 часот на МТВ 1

  Нова серија од понеделник до петок во 21:25 часот на МТВ 1   Од утре (петок), на...

Новости

Видео | Еве како Македонија го значи Часот на планетата земја

Видео | Еве како Македонија го значи Часот на планетата земја

  Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјално видео в...

Дино Мерлин во „Борис Трајковски“ - приказна која не се заборава!

Дино Мерлин во „Борис Трајковски“ - приказна која не се заборава!

  Преполниот спортски центар, Борис Трајковски во еден глас пееше од почеток до...

Малиот Осман oд вечерва се враќа како малиот ага во нова серија на Сител

Малиот Осман oд вечерва се враќа како малиот ага во нова серија на Сител

  "Малиот ага" - турскиот мегахит од вечерва на Сител телевизија   Вечерва, в...

Фото | Салата Борис Трајковски е подготвена за Дино Мерлин

Фото | Салата Борис Трајковски е подготвена за Дино Мерлин

Последна проба пред големиот спектакл на Дино Мерлин   Последната проба успешн...

Канадската крими серија „Напукнат“ во 21:20 часот на Телма

Канадската крими серија „Напукнат“ во 21:20 часот на Телма

  "Напукнат" - од среда на Телма во 21:20 часот   Секој ден додека шетаме по ...

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Сè во врска со емитувањето на теленовелите во Македонија, дознајте ги новостит...

Спектаклот со Дино Мерлин уште само два дена за 1200 денари

Спектаклот со Дино Мерлин уште само два дена за 1200 денари

  Уште само денес и утре, влезниците за концертот на Дино Мерлин закажан за 28 ...

Видео | Нови страдања за малечката Зехра, има ли крај?

Видео | Нови страдања за малечката Зехра, има ли крај?

  Нови страдања за најизмачуваниот турски лик     Неправдата што и се случ...

Видеo | Ален и Мартинијан со нови пласмани во "Ѕвезде Гранда"

Видеo | Ален и Мартинијан со нови пласмани во "Ѕвезде Гранда"

  Ален Хасановиќ и Мартинијан - потенцијални ѕвезди на Гранд     Вчеравече...

Избираме најдобра андроид апликација за брендот Златен Даб

Избираме најдобра андроид апликација за брендот Златен Даб

  Од вчера започна наградниот конкурс за креирање најдобра Андроид Даб апликаци...

Дали и вам ќе ви се насмевне среќата во Техномаркет?

Дали и вам ќе ви се насмевне среќата во Техномаркет?

  Несекојдневни изненадувања и целодневни попусти доаѓаат од Техномаркет по пов...

Ексклузивна фотографија | Кој ја работи Лила Филиповска?

Ексклузивна фотографија | Кој ја работи Лила Филиповска?

  Ексклузивна фотографија, дознајте кој ја работи водителката Лила Филиповска...

Сцената за концертот на Владо Јаневски ќе биде поставена во средина

Сцената за концертот на Владо Јаневски ќе биде поставена во средина

  Подготовките за најавениот концерт на Владо Јаневски во Арената Борис Трајков...

Шведската серија "Година 1790-та" на МТВ 1 во 22:20 часот

Шведската серија "Година 1790-та" на МТВ 1 во 22:20 часот

  Година 1970-та - од понеделник до петок на МТВ 1   На првиот канал на Макед...

Понеделник, 20 часот - започнува "Бура" со Вилијам Леви

Понеделник, 20 часот - започнува "Бура" со Вилијам Леви

  Конечно и во Македонија - мексиканската новела "Ла Темпестад"   По неколкум...

Видео | Промовиран евровизискиот спот на Даниел Кајмакоски

Видео | Промовиран евровизискиот спот на Даниел Кајмакоски

  Македонија доби и евровизиски спот     Денеска беше објавен спотот за ма...

И твитерџиите ќе ги исклучат светилките за часот на планетата земја

И твитерџиите ќе ги исклучат светилките за часот на планетата земја

  Часот на планетата Земја претставува најголемата светска волонтерска акција с...

Романската историска новела "Аниела" доаѓа на Телма телевизија

Романската историска новела "Аниела" доаѓа на Телма телевизија

  Романска теленовела пристигнува во Македонија   Наскоро на Телма телевизија...

Италијанската серија „Врската Палермо“ во 21:30 часот на Телма

Италијанската серија „Врската Палермо“ во 21:30 часот на Телма

  "Палермо" - од понеделник до петок во 21:30 часот   На местото на ЦСИ Њујор...

Вечерва во Скопје Кафе тематска забава - Gentleman's night

Вечерва во Скопје Кафе тематска забава - Gentleman's night

  Од овој викенд нова агенда на забави во Скопје. Скопје кафе епицентар на сите...

Видео | Трајче растури со шпанскиот хит „Esta ausencia“

Видео | Трајче растури со шпанскиот хит „Esta ausencia“

  Трајче Георгиев продолжува да ја фасцинира публиката со фантастичните настапи...

Крими драмата "Волшебен град" од утре во 21:25 часот на МТВ 1

Крими драмата "Волшебен град" од утре во 21:25 часот на МТВ 1

  Нова серија од понеделник до петок во 21:25 часот на МТВ 1   Од утре (петок...

Турската акциона серија "Крв и солзи" од среда на Алфа

Турската акциона серија "Крв и солзи" од среда на Алфа

  Крв и солзи - од понеделник до петок на Алфа во 22.15 часот   Од среда во 2...

Випот на Дино Мерлин распродаден на 20 дена пред концерт

Випот на Дино Мерлин распродаден на 20 дена пред концерт

  Ексклузивните места од каде што може да се проследи концертот на Дино Мерлин ...

Полска емисија за исцелители и бајачи на Алфа телевизија

Полска емисија за исцелители и бајачи на Алфа телевизија

  "Шесто сетило" - емисија за најчудните европски исцелители     Од вечерв...

Раде Рогожаров од сега ќе свири и пее на Наша телевизија

Раде Рогожаров од сега ќе свири и пее на Наша телевизија

  Раде со гитарата се пресели на Наша тв     Од денеска, Наша телевизија з...

Телма ја укинува серијата "Измамничка", гледачите реагираат

Телма ја укинува серијата "Измамничка", гледачите реагираат

  Телма ја укинува серијата "Измамничка"   На само 15 епизоди пред крајот, Те...

Mkhost Mkd Banner

5656757

464

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012