Mkhostfreedomain

4436r

54654

Серии

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next
Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Сè во врска со емитувањето на теленовелите во Македонија, дознајте ги новостите само на ТВ...

Третата сезона од „Стрела“, дел од репризната шема на Телма

Третата сезона од „Стрела“, дел од репризната шема на Телма

  "Arrow 3" во пролет-лето репризната шема на Телма   Oд понеделник до петок во меѓу репризите на...

Новата сезона од „Кога љубовта боли“ наскоро на Канал 5 тв

Новата сезона од „Кога љубовта боли“ наскоро на Канал 5 тв

  На Канал 5 продолжува турската модерна мелодрама   Од следната недела на Канал 5 телевизија продолжува "Кога...

„Судбината на една Зерда“, репризно уште еднаш на Канал 5+

„Судбината на една Зерда“, репризно уште еднаш на Канал 5+

  Реприза на репризата на турската "Зерда" по 21 часот   Од вечерва на програмата на Канал пет...

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

Преглед на американски и европски серии кај нас

Фото | Жоржињо од новелата „Авенија Бразил“ во жешка фотосесија

Фото | Жоржињо од новелата „Авенија Бразил“ во жешка фотосесија

  Запознајте го Жоржињо од новелата на ТВ 21     Каја Рејмонд е познат бразилски актер, кој македонските...

Венецуелската теленовела „Слатка горчина“ започнува во Македонија

Венецуелската теленовела „Слатка горчина“ започнува во Македонија

  Од понеделник до петок на регионалните телевизии   "Слатка горчина" е успешна венецуелска теленовела, снимана за каналот...

Српската серија „Фолк“ по трет пат на Алфа, овојпат во 22 часот

Српската серија „Фолк“ по трет пат на Алфа, овојпат во 22 часот

  Реприза на српската серија "Фолк" од понеделник до петок   Од понеделник до петок на фреквенцијата на...

Нова викенд серија на Сител - турската крими акција „Специјалци“

Нова викенд серија на Сител - турската крими акција „Специјалци“

  Фират од "Милост" се враќа во новата серија "Специјалци"   Ова лето, Сител телевизија за своите...

Новости

Нашиот Мите Стоилков ја доби победничката статуа на „Пинк ѕвезди“

Нашиот Мите Стоилков ја доби победничката статуа на „Пинк ѕвезди“

  Мите победи во напнатото и неизвесно финале на шоуто   Македонскиот учесни...

Марина Туцаковиќ за Мите : Со „Чија си“ си како Стиви Вондер

Марина Туцаковиќ за Мите : Со „Чија си“ си како Стиви Вондер

  Адам испадна од "Ѕвездите на Пинк", Мите продолжува до победа     Македо...

Публиката од регионот го изгласа нашиот Горан Кукиќ за победник

Публиката од регионот го изгласа нашиот Горан Кукиќ за победник

  Македонец е победник во "Никогаш не е доцна"   45 годишниот Струмичанец Гор...

Мите и Адам со македонски песни во финалето на „Пинк ѕвезди“

Мите и Адам со македонски песни во финалето на „Пинк ѕвезди“

  "Зајди, зајди" и "Усни на усни" во "Ѕвездите на Пинк"     Македонските у...

Заживеа идејата на Брајан Меј - одбележан „Денот на астероидите“

Заживеа идејата на Брајан Меј - одбележан „Денот на астероидите“

  Од 30 јуни на Discovery Science   „Ден на астероидите“ ја одбележува  годиш...

Вечерва Адам и Мите се борат за победа во шоуто „Пинк ѕвезди“

Вечерва Адам и Мите се борат за победа во шоуто „Пинк ѕвезди“

  Гласајте за нашите Македонци во "Ѕвездите на Пинк"     Македонските учес...

Ian Gillan ќе ги пее Deep Purple во Скопје, ВИП Арена

Ian Gillan ќе ги пее Deep Purple во Скопје, ВИП Арена

  Огромно задоволство ни е да Ви го најавиме гала проектот со кој Авалон Продук...

Тимот Perfect Glide победници на третиот Дурекс турнир во одбојка

Тимот Perfect Glide победници на третиот Дурекс турнир во одбојка

  Тимот Perfect Glide е победник на третиот Дурекс турнир во одбојка на плажа ш...

Горан Кукиќ ќе се бори за победа во финалето на „Никогаш не е доцна“

Горан Кукиќ ќе се бори за победа во финалето на „Никогаш не е доцна“

  Вторник, 20:15 часот - Горан во финалето на "Никад није касно"   Во вторник...

Изложба на артефакти на словенечки архитекти од денес во МОБ

Изложба на артефакти на словенечки архитекти од денес во МОБ

  Изложба "Херои за еден ден" од денес до 14 јули   Изложбата „Херои за еден ...

Нашиот Менил е второпласиран во „Ѕвездичките на Гранд“

Нашиот Менил е второпласиран во „Ѕвездичките на Гранд“

  Менил Велиоски втор во фолк шоуто на Гранд за млади таленти     Менил Ве...

Видео | Што ќе гледате вечерва во „Фчерашни новости“ на Телма

Видео | Што ќе гледате вечерва во „Фчерашни новости“ на Телма

  Што подготви Спиро Енергија за вечерва?     Вечерва на Телма во 19 часот...

Видео | Магдалена Ена со нова летна песна „Плачат и најсилни“

Видео | Магдалена Ена со нова летна песна „Плачат и најсилни“

  Ена ја продолжува соло кариерата со нова песна     Македонската аре-ен-б...

Театарската претстава „Снежана“, дел од Скопско лето 2016

Театарската претстава „Снежана“, дел од Скопско лето 2016

  Дечиња, уживајте во безвременската приказна за Снежана и џуџињата   Во рамк...

Ново стенд ап шоу со комичарот Марјан Георгиевски на ТВ 21

Ново стенд ап шоу со комичарот Марјан Георгиевски на ТВ 21

  Нешто на македонски јазик и на ТВ 21     Од вчеравечер на ТВ 21 се емиту...

Во недела суперфинале - дали Менил е новата ѕвездичка на Гранд?

Во недела суперфинале - дали Менил е новата ѕвездичка на Гранд?

  Менил Велиоски од Лабуниште победник на интернет анкетите   Во недела (26 ј...

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Теленовели | Термини на емитување и броеви на епизоди

Сè во врска со емитувањето на теленовелите во Македонија, дознајте ги новостит...

Мартија и Антониа како Имани и Џеси Џеј во „Пинк ѕвездички“

Мартија и Антониа како Имани и Џеси Џеј во „Пинк ѕвездички“

Видео | На чекор до големото суперфинале...   Во вечерашнава емисија од талент...

Гласањето за нашите ѕвездички е во тек - вечерва во живо

Гласањето за нашите ѕвездички е во тек - вечерва во живо

  Вечерва - ги бодриме Мартија, Антониа и Елена     И овој петок во живо в...

Третата сезона од „Стрела“, дел од репризната шема на Телма

Третата сезона од „Стрела“, дел од репризната шема на Телма

  "Arrow 3" во пролет-лето репризната шема на Телма   Oд понеделник до петок ...

Отворен е Дистрикт, вашиот нов омилен ресторан во центарот на Скопје

Отворен е Дистрикт, вашиот нов омилен ресторан во центарот на Скопје

  Без разлика дали планирате деловен ручек, романтична вечера или само пијалак ...

Трета година „Златни денови Кратово“, еве кои ѕвезди гостуваат

Трета година „Златни денови Кратово“, еве кои ѕвезди гостуваат

  Трета година по ред , градот на кулите и мостовите , ќе биде домаќин и органи...

Новата сезона од „Кога љубовта боли“ наскоро на Канал 5 тв

Новата сезона од „Кога љубовта боли“ наскоро на Канал 5 тв

  На Канал 5 продолжува турската модерна мелодрама   Од следната недела на Ка...

Со Џон Њуман заврши летната концертна сезона во Скопје

Со Џон Њуман заврши летната концертна сезона во Скопје

  Британскиот миленик на публиката вчеравечер во ВИП Арената, Борис Трајковски,...

C70d7700ee82e63b3a619cf286f2221a

73f61dd269fe8f24ac749cb8a3219ab6

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012